SON DAKİKA

Yüzlerce veli ve öğrenci aynı saatte kitap okudu

Bu haber 14 Aralık 2020 - 20:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Her ayın 13’ünde 13:13-14:00 arasında gerçekleştirilen proje ile yüzlerce veli ve öğrenci kitap okuma etkinliği yaptı.

Pandemi sürecinde hem öğrencilerin sosyalleşmesi, hem de kitap okuyarak kendini geliştirmesi amacıyla yapılan etkinliğe bir çok veli öğrencileri ile birlikte katıldı. Öğrencilerin kendi çektikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bitlis Milli Eğitim Müdürü  M. Emin Korkmaz, bu yıl zorlu bir süreçten geçtiklerini, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bitlis’te de uzaktan eğitim ile eğitimi sürdürdüklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
“Bitlis’te Milli Eğitim Müdürlüğü olarak velilerimizi ve öğrencilerimizi  Bitlis’in plakası olan 13 rakamını kullanarak, her ayın 13’ünde 13:13-14:00 saatleri arasında okuma etkinliğine davet ettik. Bu etkinliğimize yüzlerce kişi katılarak karşılık verdi. Hepsi de sosyal medya üzerinden fotoğraflarını paylaşarak hem bir sosyal katkı sağladık, hem de çocuklarımızla kitap okuma etkinliğimizi gerçekleştirdik. Projeye destek veren velilerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu etkinliğimiz önümüzdeki aylarda da devam edecektir.”