SON DAKİKA

3. SAYFA

Yolalan beldesinde altyapı çalışmaları başlatıldı

Bu haber 16 Nisan 2018 - 8:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Bitlis’e bağlı Yolalan beldesinde altyapı çalışmaları başlatıldı.

Yaklaşık 30 yıldır altyapısı bulunmayan Yolalan beldesinde 9 mahalleyi kapsayan kanalizasyon çalışması başlatıldı ve toplamda 20 kilometre kanalizasyon hattı çekileceği belirtildi.

Beldenin Düz Mahallesi’ndeki jandarma karakolu mevkisinde altyapı çalışmalarının başlatıldığını belirten Tatvan Kaymakamı ve Yolalan Belediye Başkanvekili Mehmet Ali Özkan, altyapı çalışmalarını 4 ay içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Bu çalışma ile beldedeki 9 mahallenin kanalizasyon sorununun giderileceğini kaydeden Özkan, şunları kaydetti:

“Maalesef 28 yıldır belediyesi bulunan Yolalan beldemizin kanalizasyonu yok. Görevlendirme yapıldığı andan itibaren beldede halka hizmet odaklı tüm çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar içerisinde yer alan altyapı çalışması girişimlerimiz İller Bankası tarafından desteklendi ve yüzde 50 hibe programı kapsamında bu işe başladık. İlk olarak Düz Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar tüm mahallelerde devam edecek ve 4 ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Hemen ardından arıtma tesisi yapılacak. Bunun için de yer belirlendi ve tahsisi yapıldı. Projesi de şu an yapım aşamasında. Aynı zamanda beldede yürütülen yol yapım çalışmaları kapsamında tüm mahallelerin yolunu asfalt yapacağız. İnşallah yıl içerisinde beldemizin altyapı ve yol sorununu tamamen gidereceğiz. Yolalanlı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”