SON DAKİKA

Yeni başarılar için çalışıyorlar

Bu haber 27 Haziran 2018 - 13:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te atletim alanında son zamanlarda alınan başarılara doymayan sporcular çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

Türkiye’de çeşitli yarışmalarda derece alan Bitlisli atletler, Avrupa ve dünya birincilikleri ile başarıya doymuyor. En son geçtiğimiz hafta İstanbul’da yapılan Balkan Şampiyonasında Bitlisli atlet Ayetullah Aslanhan, Gençlerde Balkan ikincisi olarak, milli takıma seçildi. İspanya’da düzenlenen Akdeniz Oyunlarında Bitlis’i ve ülkemizi temsil edecek olan Aslanhan, buradan da başarı ile döneceğine inanıyor.

Alt yapı çalışmalarını sürdüren ve yeni şampiyonlar çıkarmak isteyen Bitlisli Atletizm Antrenörü Fahri Tunçtan, çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini, bugüne kadar Bitlisli Atletlerin birçok turnuvada aldıkları başarıda Bitlis Valiliğinin, Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara’nın ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün büyük katkıları olduğunu söyledi.

Fahri, Tunçtan yaptığı açıklamada şunları konuştu:
“2010 yılından bu yana bir çok başarıya imza attık. Geçen hafta İstanbul’da yapılan Balkan şampiyonasında Ayetullah Aslanhan 3 bin metre branşında gençlerde 2’inci oldu ve yine 9 Haziran’da yıldızlarda Balkan şampiyonasında yine derece elde etti.  Önümüzde 25-30 Haziranda İspanya’da yapılacak Akdeniz oyunları var. Bu Akdeniz oyunları olimpiyatlardan sonra en büyük spor organizasyonlarından bir tanesidir. Sporcumuz Saffet Elkatmış yarım maratonda ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Büyük başarılarda Bitlis Valiliğimizin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün ve ailesinin çok büyük katkıları oldu. Bu süre akabinde yetişen bizi Avrupa ülkelerinde temsil edecek bir çok sporcumuz var. Gençlerimizi atletizme kazandırmak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için onları spora davet ediyoruz.  Gençlerimizi stadyumlara bekliyoruz. Teknik olarak güçlü bir bölgede yaşıyoruz. Pistimiz olmamasına, salonumuzun yeterli kapasitesi olmamasına rağmen ciddi başarılar elde eden sporcularımız var. Özveriyle ve severek çalışmaları bize başarı olarak geri dönüyor. Bu başarılarımız il temsilcimiz olan Fadıl Kara büyük gayretlerinden ve emeklerindendir. Bitlis’te atletizm bugün zirvedeyse Fadıl hocamızın sayesindedir. Şu anda hala devam etmekte olan atletizm seçmeleri var. Bu seçmeler bu seçmeler ilçelerde, köylerde ve beldelerde yapılıyor. Başarılı olan çocuklarımızı ise ilimize kazandırıp altyapıyı kurduktan sonra devam ediyoruz.”