SON DAKİKA

YARIŞMALARA YAPIMI DEVAM EDEN ASFALT YOLDA HAZIRLANIYORLAR

Bu haber 23 Haziran 2020 - 10:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’teki tekerlekli kayak sporcuları çalışmalarını yapımı devam Bitlis-Tatvan çevre yolunda sürdürüyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğünde görev yapan antrenörler Sedat Doymaz ve Celal Apak gözetiminde Bitlis-Tatvan çevre yolunda antrenman yapan sporcular Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verdikleri antrenmanlarını, normalleşme süreci ile birlikte asfalt üzerinde sosyal mesafe kuralına uyarak yapıyor.

Antrenman yapacak pist olmadığı için çalışmalarını ya Tatvan sahilinde ya da kara yolunda gerçekleştiren kayakçılar, yarışmalarda derece alabilmek için saatlerce çalışıyorlar. Genç sporcuları şampiyonalara hazırlayan antrenör Sedat Doymaz, yaptığı açıklamada, kayak takımının daha iyi başarılar elde etmesi için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti. Doymaz, antrenmana başlamadan sporcularına Korona virüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarını hatırlatıyor.

Doymaz, yaptığı açıklamasında koronavirüs nedeniyle ara verdikleri çalışmalarına tekrardan başladıklarını belirterek,  şöyle konuştu: “Korona virüs nedeniyle antrenmanlara ara vermek zorunda kalmıştık. Normalleşme dönemine girmemizle birlikte bizde antrenmanlarımıza başladık. 2020 ve sonrasında yapılacak olan müsabakalara hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz kış mevsiminde sporcularımız büyük bir başarı elde etti. Aynı zamanda İsviçre’deki yarışlarda bir sporcumuz ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etti.

Ayrıca balkan şampiyonasında ise yine üç sporcumuz başarı elde etti. Bu yıl yapılan Türkiye şampiyonasında ise ilk dörtte bizim üç sporcumuz vardı. Sosyal mesafeyi korumak kaydıyla antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Aramıza bu yıl yeni sporcular katıldı amacımız bu sporcularımızı Türkiye şampiyonu yapmaya hazırlamaktır. Virüsten dolayı çok verimli bir çalışma yapamıyoruz ama inşallah kısa sürede virüsten kurtulup antrenmanlarımıza tam anlamıyla devam ederiz.”

Doymaz, Bitlis-Tatvan çevre yolu trafiğe açılana kadar burada antrenmanlarına devam edeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Bitlis’te yaz aylarında ya bu tür trafiğe kapalı alanda ya da araç girmediği için Tatvan ilçemizdeki sahilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kışın ise Nemrut dağında kayaklı koşu çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

mersin escort