SON DAKİKA

WhatsApp grubuyla kitapları okurlarla buluşturdu

Bu haber 01 Haziran 2018 - 12:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Güroymak Destegül Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Celalettin Doğru, başlattığı kampanyayla topladığı kitapları, kitapseverlere hediye diyor.

Aynı zamanda imam hatiplik yapan Doğru, kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve erken yaşlarda kitap okuma bilinci aşılamak amacıyla anlık mesajlaşma ve çevrimiçi konuşma uygulaması WhatsApp üzerinden kitap toplama kampanyası başlattı.

Telefon rehberinde kayıtlı numaraları kurduğu gruba kaydederek kampanyayla ilgili mesaj atan Doğru, bu şekilde kısa sürede bir çok kişiye ulaştı.

Bu kapsamda şimdiye kadar dini içerikli ve roman türünde 800 kitap toplayan Doğru, bir çay evinde oluşturulan bölümdeki küçük masaların üzerine koyduğu kitapları, kitap okumak isteyen vatandaşlara hediye ediyor.

Doğru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitap toplama ve hediye etme fikrinin, evde çocuklarına ait bir çuval dolusu kitabı gördükten ve bu durumun birçok ailede olabileceğini düşündükten sonra ortaya çıktığını söyledi.

WhatsApp’tan “Güroymak’ta kağıtlar çöpe gitmesin” grubu oluşturduğunu ve rehberinde kayıtlı kişileri ekleyerek, kampanya fikrini paylaştığını belirten Doğru, şunları kaydetti:

“Bizde olup okumadığımız kitaplarımızın bir gün çöpe gidebileceğini düşünerek bu kitapları mutlaka okuyabilecek insanlara ulaştırmak istedim. Temel amacımız okumak isteyene yardımcı olmak, toplumun kültürünü artırmak. Çünkü bütün kötülüğün anası cehalettir. Kitapları toplama ve dağıtma işini ilçede faaliyet gösteren Yeni Konak Çayevinde yaptım. Şu ana kadar toplamda 800 adet dini kitap ve romanı vatandaşlardan teslim aldım. İsteyen beğendiği kitabı alıp götürebiliyor.”

Her yıl ramazan ayında aynı faaliyeti yaparak gelenek haline getirmeyi düşündüğünü aktaran Doğru, kitap toplama ve hediye etme kampanyasını her yıl ramazan ayında planlamayı düşündüklerini ifade etti.