SON DAKİKA

Virüs salgını sergileri sanal ortama taşıdı

Bu haber 12 Haziran 2020 - 8:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DÜNYAYI etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle Bitlis’te her yıl bu dönemde açılan Halk Eğitim Merkezleri yıl sonu sergisini bu yıl sanal ortama taşıdı

Virüs nedeniyle eğitime ara verilen Halk Eğitim Merkezlerinde bu yıl içerisinde yapılan el emekleri sanal sergi ile izleyenlerinin karşısına çıktı. 51 farklı konseptte hazırlanan sergi İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet adresinde yayınlanmaya başladı.

Sergi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Halk Eğitim Merkezi tarafından 51 farklı konsepte müthiş bir sanal sergi hazırlandığını söyledi.

Korkmaz, açıklamasında şunları söyledi:
“Korona virüsün ülkemizde başladığından sonra eğitim ve öğretime 16 Mart’tan itibaren bir hafta ara verdik. Ondan sonra ise uzaktan eğitimle eğitimlerimize devam ettik. Bu kapsam HEM’deki çalışmalarımızı da bir nebze durdurmak zorunda kaldık çünkü bu alanda uzaktan eğitim vermek şansımız yok. Fakat bu güne kadar olan çalışmalarımızı yılsonunda dev sergiler açıyorduk. Eylül ayından Mart ayının 16’sına kadar olan çalışmalarımızı sergilenmesi için bakanlığımız sanal ortamda sergileme talimatı gönderdi. Bitlis Halk Eğitim Merkezimiz 51 farklı konsepte müthiş bir sanal sergi hazırladı. Bu sergide kursiyerlerimizin el emeği göz nuru dediğimiz her alandaki çalışmalarına baktığınızda çok büyük bir emeğin olduğunu çok güzel bir çalışmaların olduğunu görüyoruz. Burada emeği geçen başta HEM Müdürlerimize usta öğreticilerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Her yıl açılan sergiyi bu yıl Korona virüs nedeniyle gezemeyen vatandaşlar ise kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru eserleri cep telefonları ve bilgisayarlarından izliyorlar.