SON DAKİKA

VEDAŞ’ın Dijital Hizmet Kanallarının Kullanımı 3 Kat Arttı

Bu haber 17 Kasım 2020 - 9:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis, Van, Muş ve Hakkari illerinde hizmet veren Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Müdürü Emrullah Okuducu, VEDAŞ’ın dijital hizmet kanallarının kullanımının pandemi döneminde üç kat arttığını belirtti.

Müdür Okuducu, yaptığı açıklamada, vatandaşların yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde VEDAŞ’ın dijital hizmet kanallarına yoğun ilgi gösterdiğini vurguladı.

Dijital hizmet kanallarını kullanarak sosyal izolasyona katkı sağlayan tüketicilere teşekkür ettiğini dile getiren Okuducu, şunları söyledi :

 “Tüketicilerimizi ve çalışanlarımızı salgın riskinden korumak amacıyla hizmet noktalarımızın tamamında hijyen kurallarını azami ölçüde uyguluyoruz. Bireysel ve toplumsal sağlığımızın korunması için sosyal izolasyona dikkat edilmesi gereken bu süreçte, tüketicilerimiz, hizmet noktalarımıza gelmeden yeni abonelik, abonelik iptali, fatura sorgulama ya da ödeme gibi işlemleri, altyapısını güçlendirdiğimiz dijital hizmet kanallarımızdan da rahatlıkla yapabilmektedir. Dijital hizmet kanallarımızdan yapılan işlemlerin raporlamasına baktığımızda da tüketicilerimizin pandemi öncesi döneme göre üç kat daha fazla dijital hizmet kanallarımızda işlem yaptığını görmekteyiz. Dijital hizmet kanallarımızı kullanarak sosyal izolasyona katkı sağlayan tüketicilerimize teşekkür ederim.”

İnternet erişimi olmayan bölgelerde ise gezici hizmet ofisleriyle vatandaşın kapısına kadar gittiklerini belirten Okuducu, “Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ve internet kullanımı kısıtlı olan tüketicilerimiz için ihtiyaç duyulması halinde hijyen kurallarına maksimum özeni gösterdiğimiz gezici hizmet ofislerimizle de hizmet veriyoruz” dedi. (HABER : CEREN KURTYE)