SON DAKİKA

VANGÖLÜ EKSPRESİ BÖLGEYE İLGİYİ ARTIRIYOR

Bu haber 20 Haziran 2019 - 7:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vangölü Ekspresi Ankara’dan yola çıkarak Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar geçen yolculukta, birbirinden güzel duraklarda eşsiz güzellikleri yolcularına sunuyor. Her geçen gün ilginin arttığı Vangölü Ekspresi bölgeye olan ilgiyi de her geçen gün artırıyor.

Ankara’dan yola çıkarak sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş ve en sonunda Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar gelen Vangölü Ekspresini özellikle bölgeyi merak edenler tercih ediyor. Geçtiği duraklarda eşsiz doğa güzelliklerini yolcularına sergileyen ve en sonunda Vangölü kıyısına gelen Vangölü Ekspresi haftada 2 gün bölgeye sefer düzenliyor.

Yataklı vagonları, kafeteryası ve birçok imkanı bünyesinde barındıran Vangölü Ekpresini tercih eden yolcular, yolculukları sırasında bol bol manzara izleyip, fotoğraflar çekiyorlar. 7’den 70’e her kesimin gözdesi haline gelen Vangölü Ekspresi kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da oldukça ilgi görüyor. Yolcular, ayrıca Bitlis’te yemyeşil tabiatın yanı sıra önemli turizm potansiyeline sahip Atatürk ve Nemrut Dağı ile Van Gölü’nün eşsiz manzarasının tadını çıkarıyor.

Trenle yolculuk yapan vatandaşlar, hem tavsiye üzerine, hem yataklı olduğu için hem de merak ettikleri için Vangölü Ekspresini seçtiklerini söylediler. Ankara’dan Bitlis’e ailesini görmek için yola çıkan Sevil Koç, çocukları ile beraber kaliteli bir yolculuk yaptıklarını söyledi. Ağrı’da öğretmen olan kuzenini görmeye gittiğini belirten Zeynep Ünal, trenin uçaktan da otobüsten de rahat ve konforlu bir o kadar da zevkli olduğunu söyledi.

Van’daki kardeşinin yanına giden Afyonlu Fevzi Bozkurt ise arabasının olduğunu ama bilhassa treni tercih ettiğini ifade etti. Bozkurt, ailesi ile beraber uzun yollarda yorgunluktan dolayı yataklı vagonlarda uyumak için treni tercih ettiklerini söyledi.

mersin escort