SON DAKİKA

Vali Ustaoğlu’ndan  7 yaşındaki engelli Narin’e ziyaret

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 9:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Valisi İsmail Ustaoğlu, 7 yaşındaki bedensel engelli Narin Sude Olcay’ı evinde ziyaret etti. Vali Ustaoğlu, çarşı merkezinde esnaf ziyareti sırasında tanışarak ziyaret sözünü verdiği Narin Sude’nin evine giderek ziyaret etti.

Doğuştan engelli olan Narin Sude’nin tekerlekli sandalyesinin olmadığını, evden dışarı çıkamadığını öğrenen Vali İsmail Ustaoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile Narin Sude’yi evinde ziyaret ederek, tekerlekli sandalye götürdü. Narin Sude’ye çeşitli hediyeler de veren Vali Ustaoğlu, sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi alarak tedavisi için elinden gelen desteği vereceğini belirtti.

Vali Ustaoğlu yaptığı açıklamada, “Son yıllarda engelli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik çok önemli reformlar gerçekleştirildi. Bir çok imkandan mahrum bir halde yaşantısına devam etmeye çalışan vatandaşlarımız bu reformlar sayesinde toplumda daha fazla rol üstlenmeye başladı. Devletimizin bizlere emaneti olan bu vatandaşlarımız, hayatın her safhasında güzel imkanlara kavuştu. Onların yüzünün gülmesi aslında hepimizin yüzünün gülmesi anlamına geliyor. Engelli vatandaşlarımızın her ihtiyacını karşılama noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki hiçbir vatandaşımızın diğerinden bir farkı yok.  Onlar bizlere milletimizin ve devletimizin birer emaneti. Bizde bu anlayışla onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.