SON DAKİKA

Vali Ustaoğlu’ndan ‘1071 Etkinlik Alanı’nda inceleme

Bu haber 31 Temmuz 2018 - 8:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Valisi İsmail Ustaoğlu, Ahlat ilçesinde 1071 Malazgirt zaferi için hazırlanan tören alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde inşaatı devam eden, 1071 Malazgirt Zaferinin 947. Yıl Dönümünün yapılacağı tören alanını inceledi. Beraberinde Ahlat kaymakamı Mustafa Akgül, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban,  İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, ilgili kurum amirleri ve inşaat firma yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulunan Ustaoğlu, çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde inşaatı devam eden ve 25-26 Ağustos günü düzenlenecek törenlere yetiştirilecek olan etkinlik alanlarındaki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ustaoğlu, Ok Atış alanı, Gökbörü Cirit alanı, Yağlı Güreş alanı, Çadır ve otopark alanlarındaki çalışmaları yerinde inceleyen Ustaoğlu,  daha sonra tören için gelen misafirlerin konaklayacağı Ahlat Selçuklu Öğretmenevinde incelemeler yaparak yetkililere çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Ahlat’ın Çarho bölgesinde başlayacak ve daha sonra Muş’un Malazgirt ilçesinde devam edecek olan etkinlikler için binlerce kişinin programa katılmasının beklendiği ifade edildi.