SON DAKİKA

Vali Ustaoğlu’dan “Gazeteciler Günü” Mesajı

Bu haber 10 Ocak 2018 - 8:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında tüm Gazetecilerin gününü kutlayan Vali Ustaoğlu, Gazetecilik mesleğinin zorlu ve meşakkatli bir meslek olduğuna vurgu yaptı.

Zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeden, üstün gayret ve habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakarca çalıştıklarına dikkat çeken Ustaoğlu, “Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961’de kabul edilmesiyle kutlanmaya başlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nün 57.yıldönümünde, tüm basın mensuplarımızın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Basın, bilgi paylaşımının, halkı bilgilendirmenin ve demokrasinin en önemli vasıtalarından biridir. Halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araçtır. Basın, özellikle de mahalli basın, milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en önemli ve popüler mesleklerinin başında gelmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle, üstlendikleri her görevi, her koşulda sürdürmeye çalışan basın çalışanlarının, bu görevlerini günümüze kadar güvenilir, ilkeli ve tarafsız bir şekilde başarı ile yerine getirmiş olmaları takdire şayandır. İlimizin kalkınmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın büyük bir özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine olan inancımın tam olduğunu ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakarca çalışan gazetecilerimizin, zorlu ve meşakkatli görevlerinde başarılar dileyerek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar; ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anarak sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.