SON DAKİKA

ASAYİŞ

Vali Çağatay’ın Kurtuluş günü mesajı

Bu haber 07 Ağustos 2020 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay 8 Ağustos Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Çağatay, Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 104’inci yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamanın idraki içerisinde olduklarını belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin dört bir yanında yaşanan işgaller karşısında olduğu gibi Bitlis’imizde de içinde bulunduğu dönemin tüm olumsuz şartlarına rağmen aziz milletimiz, saygıdeğer ecdadımız, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergileyerek, Bitlis’imizi düşman işgalinden kurtarmış ve özgürlüğüne kavuşturmuştur. Vatanın bütünlüğü elbette ki Şehitlerimizin fedakârlığı ile eş değerdir. Bütün mukaddeslerimizin sembolleştiği tek değer ise al bayrağımızdır.  Devletimizin bölünmez bütünlüğü için, milletimizin sağlığı, selameti, huzuru ve birliği için canlarını feda eden şehitlerimiz önünde saygı ve minnetle eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün gazilerimiz olmak üzere bugüne kadar ülkemizin bekası için bayrağı ve vatanı için gözünü kırpmadan şehit düşmüş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz ruhları şad olsun. Siz değerli Bitlis’li hemşerilerimin tekrar kurtuluş gününüzü kutluyor, ve hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

 

mersin escort