SON DAKİKA

Vali Çağatay trafik denetiminde vatandaşlarla bayramlaştı

Bu haber 31 Temmuz 2020 - 15:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Valisi Oktay Çağatay trafik denetimi yapan ekiplerle birlikte vatandaşların bayramlarını kutlayarak, çeşitli uyarılarda bulundu.

Pandemi dönemi yaşanan ülkemizde maske, mesafe ve temizlik kuralları ile girdiğimiz kurban bayramında Bitlis Valisi Oktay Çağatay beraberinde Vali Yardımcısı Tamer Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü önündeki trafik denetimi yapan ekiplerin durdurdukları yolcuların bayramlarını kutlayarak uyarılarda bulundular.

Özellikle araçlarda emniyet kemeri, maske kuralını hatırlatan Vali Çağatay, araçlarda bulunan çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. Bu kurban bayramının diğer bayramlardan farklı olduğunu hatırlatan Vali Çağatay yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
“Özellikle Bitlislilerin ve milletimizin bayramını kutluyorum. İnşallah kazasız belasız hayırlı bayramlar nasip olur. Emniyet görevlilerimizin yapmış olduğu uygulama noktasındayız. Görevlilerimiz burada sürücülerimizi kurallar konusunda ikaz ediyor. Geçen bayramlardan beri İçişleri Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu kırmızı düdük uygulaması da var. Çocuklarımıza bayramlarda düdük hediye ediyoruz. Onları ailelerinin hata yapmaları durumunda ikaz etmeleri yönünde tavsiyelerde bulunuyoruz. Ülkemizde trafik azaları ciddi zayiata yol açıyor. İçişleri Bakanlığımızın başlattığı programlar sayesinde başta geçtiğimiz bayram olmak üzere kazalarda ciddi düşüşler yaşadık. Bu bayramda da bunu temin edebilmemiz için başta emniyet görevlilerimiz olmak üzere bütün personelimizle birlikte bayramda mesai başındayız. Sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. İnşallah sonucunu da alacağız. Bu bayramda hatırlatmak istediğimiz bir mevzu daha var. Malumunuz ağzımızda maske ile bulunuyoruz. Ne yazık ki bütün dünyanın başına bela olan illet ülkemizde de sağlığı etkiliyor. Biz de vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik diyerek, kurallara uymaya davet ediyoruz. Bu bayram diğer bayramlara göre biraz sönük geçeceği aşikar. İnşallah gelecek bayramları mutlu ve huzurlu yaşayabilmek için bu kurallara uymayı tesviye ediyoruz. Herkese tekrardan hayırlı bayramlar diliyoruz.”

Vali ve beraberindeki heyet daha sonra Bitlis Diyarbakır yolu üzerinde bulunan uygulama noktasında da vatandaşlarla bayramlaşarak çeşitli hediyeler vererek, uyarılarda bulundu. Uygulama Bitlis il merkezi ve ilçelerinde de gerçekleştirildi.

 

mersin escort