SON DAKİKA

VALİ ÇAĞATAY BAŞKANLIĞINDA KAYMAKAMLARLA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Bu haber 23 Şubat 2021 - 12:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay başkanlığında Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla toplantı yapıldı.

Bitlis Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları ve 6 ilçenin kaymakamları katıldı.

Vali Çağatay, Kaymakamlardan başta koronavirüs tedbirleri ile denetimleri olmak üzere,  ilçelerin genel durumu, yapılan yatırımlar, yürütülen hizmetler ve kış şartları hazırlıkları ile ilgili bilgiler aldı.

Kaymakamlardan, vatandaşların huzuruna ve refahına yönelik sunulan hizmetlerin takip edilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Vali Çağatay, “İlimiz genelinde kış şartlarının ağır geçmesi sebebiyle Emniyet ve Jandarma tarafından yol kontrolleri ve denetimler sıklaştırılmalı. Mevsim şartlarına bağlı olarak vatandaşlarımızın yaşayabileceği her türlü olumsuzluğa karşı sürekli olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla koordine içerisinde olmalıyız. Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte vatandaşlarımızın ulaşımda herhangi bir sorun yaşamaması için özellikle yolların açık tutulması amacıyla her türlü tedbiri almalıyız. Koronavirüs ile mücadele de elde ettiğimizi başarının sekteye uğramaması için denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürmeliyiz. Vatandaşlarımızın sağlığı için koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tüm kararları büyük bir titizlikle uygulamaya devam etmeliyiz.” dedi.

İlçelerin genel durumunun ayrıntılarıyla analiz edildiği toplantıda kaymakamlara hitap eden Vali Çağatay, vatandaşların dile getirdikleri taleplerin yerine getirilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli hassasiyet ve gayretin gösterilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çekti ve yaptıkları çalışmalardan dolayı kaymakamlara teşekkür etti. (BİTLİS VALİLİĞİ)