SON DAKİKA

Vali Çağatay Ahlat’ı Ziyaret Etti

Bu haber 25 Nisan 2019 - 9:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Ahlat ilçesini ziyaret etti. 

 Vali Çağatay, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban ile Kale Mahallesi’nde yapımına başlanan “otağ merkezi” inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Ardından Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen “Bitlis Turizminin Genel Sorunları Çözüm Önerileri ve Sakin Şehir Uygulaması” toplantısına katılan Çağatay, yaptığı konuşmada, ilçeye verilen “sakin şehir’ unvanının önemine değindi.

Kentin güzel yolda ilerlediğini aktaran Çağatay, “Elimizdeki ürünleri pazarlama noktasında da eksikliklerimizi hep beraber gidereceğiz. Elimizdeki bu mükemmel hazineyi insanlar görsün istiyoruz. Bu konuda herkesin faydalanmasını istiyoruz. İnşallah hep birlikte bazı sorunları aşarız ve bu güzel hazineyi milletimizle buluştururuz. Güzel günleri hep beraber görürüz.” dedi.

Belediye Başkanı Çoban da ilçedeki değerlerin tanıtılmasına yönelik projelere ağırlık verdiklerini söyledi. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan ise kentin turizminin kalkınması ve gelişmesi için bir arada bulunduklarını dile getirerek, amaçlarının Bitlis’teki turizm potansiyelini değerlendirmek ve karşılaşılan sorunlar için çözüm önerileri oluşturmak olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından bazı katılımcıların da görüşü alındı. 

Toplantıya, Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Bitlis Turizm ve Otelciler Dernek Başkanı Battal Taşar, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri ile muhtarlar da katıldı.