SON DAKİKA

Tekerlekli Kayak Milli Takımı Bitlis’te şampiyonaya hazırlanıyor

Bu haber 25 Temmuz 2019 - 7:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜRKİYE Kayak Federasyonu Tekerlekli Kayak Milli Takımı, Bitlis’in Tatvan İlçesi’de 20 günlük kampa girerek,  Van Gölü sahilinde 8 kilometrelik parkurda  tekerlekli kayakla çalışarak önümüzdeki kış sezonu yapılacak olan yarışmalara hazırlanıyor.

Tekerlekli Kayak Milli Takımı sporcuları, 2019 faaliyet programında yer alan kayaklı koşu yaz kondisyon ve tekerlekli kayak antrenmanları için Bitlis’in Tatvan ilçesine geldi. 13 ilden 21 sporcunun katıldığı kamp, 17 Temmuz’da başlayıp 7 Ağustos’ta son bulacak.

Tekerlekli Kayak Milli Takım Antrenörü Sedat Doymaz,Türkiye Kayak Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan 20 günlük kayaklı koşu yaz kondisyon ve tekerlekli kayak kampını Tatvan ilçesinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Milli Takım kampına 5’i kadın 16’sı erkek toplam 21 sporcunun yer aldığığını kaydeden Doymaz, Tatvan sahili ve Nemrut dağı eteklerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şöyle konuştu:
“Çok güzel ve verimli bir kamp. Sporcularımız öz veriyle çalışıyor. Sporcularımız sıcak havaya rağmen azimle çalışıyor. Çok iyi bir ekibimiz var. Sporcularımız kamptan çok memnun. Elimizden geldikçe kampı değerlendiriyoruz. Buradaki sporcularımız kamptan sonra farklı illerde açılacak kamplara katılacak. Kışın yapılacak yarışmalara çok iyi bir şekilde hazırlanmış olacaklar. Şu anda mevcut sporcularımızı kışın yaptığımız yarışmaların toplam puanına göre seçilen Türkiye’nin en iyi sporcularıdır. Buradaki sporcularımız yine zaman zaman yapacağımız elemelerle azami bir sayıya indirip önümüzdeki sezon içinde yapılacak uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil edecekler. Günde çift idman yapıyoruz. Çalışma yaptığımız Tatvan sahili bu spor için elverişli bir yer. Yaklaşık 8 kilometrelik alanda antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kamp Koordinatörü Erhan Dursun ise,Tatvan’da Nemrut dağı eteklerinde, Rahvadaki çevre yolu ve Van Gölü sahilinde antrenman yaptıklarını, buradaki imkanların çok iyi olduğunu dile getirdi.

Antrenörlerden Muhammet Kızılarslan da, kampa  Kastamonu bölgesinden katıldığını,Tatvan’a Uluslararası bir yarış verilmesi için çalışma başlatılması gerektiğin ifade ederek,“Tekerlekli kayak dünya şampiyonuyum. Olimpik sporcuyum. Yıllardır bu işi yapıyoruz. Yaz ve kış aylarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk defa burada tekerlekli yarış oldu. Tekerlekli ve kayaklı koşu ve kış yarışmaları için Bitlis çok uygun bir yer. Geçtiğimiz aylarda burada Türkiye Şampiyonası yapıldı. Bunun yeterli olacağını düşünmüyorum. Burada Tekerlekli Kayak Yarışması Dünya Kupası alınması gerekiyor. Çünkü bu yarışmalara elverişli bir ortamı var. Eminim yabancı sporcularda burayı sevecek ve burada yarışma olmasını isteyeceklerdir. Her şeyiyle harika bir memleket. Önümüzdeki süreçte federasyon yetkililerimiz, hocalarımız ve buradaki sorumlular çalışmalarını sürdürüyor. Güzel organizasyonların yapılacağına inanıyorum.”dedi.

mersin escort