SON DAKİKA

Tatvanlı Gençlerden Hizanlı Çocuklara Destek

Bu haber 11 Mart 2019 - 15:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bir grup genç kendi aralarında topladıkları yardımlarla Hizan ilçesindeki çocuklara gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

Kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları gıda ve yardım kolilerini Hizan’a götüren gençler, çocukları giydirip, onlara çeşitli gıda yardımında bulundular.

Gençler adına konuşan Nurullah Akgül bunu bir dernek yada siyasi bir görüş adına değil, tamamen kendi arkadaş çevresinde topladıkları yardımlarla yaptıklarını, bu yardımlarının artarak süreceğini söyledi.

Akgül açıklamasında, “Bir dernek adına değil de kendi aramızda topladığımız paralarla yardıma muhtaç çocuklara ayakkabı, giyim, kırtasiye malzemeleri ve gıda yardımında bulunuyoruz. Özellikle yardıma muhtaç insanlara topladığımız hediyeleri dağıtıyoruz. Bize yollanan çeşitli hediyeleri de buradan çocuklara dağıtıyoruz. Emek veren herkese teşekkür ederiz, gözleri arkada kalmasın” dedi. 

Gençlerden, Ceylan Tüzer ise, “Şu an zaten beş, altı kişilik bir ekibiz. Herkes destek verirse daha da büyümek istiyoruz. Şuan için birkaç köye gidebiliyorken daha fazla köye ulaşmak istiyoruz. Bu yardımımızı sadece Hizan ile sınırlandırmak istemiyoruz. Bitlis’in diğer ilçelerine de ulaşmaya çalışacağız. Buradan sesimizi duyurmak istiyoruz herkese. Bize destek olsunlar, yardıma muhtaç çocuklara ulaşalım. Gerçekten inanılmaz derece yardıma ihtiyaçları var. Bunu gelip görmenizi istiyoruz. Çocukların gözlerindeki o mutluluk, o masumiyeti görmek adına bize destek olun, yanımızda da bulunun, beraber de gideriz. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.