SON DAKİKA

TATVANLI ÇOCUKLAR İÇİN İZMİRLİ KADINLAR SÜNNET ŞÖLENİ DÜZENLEDİ

Bu haber 09 Eylül 2019 - 12:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki çocuklar için, Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız grubu üyesi olan İzmirli kadınlar sünnet şöleni düzenledi. Yaklaşık 10 yıl önce bir araya gelerek “Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız” adını verdikleri grubu kuran İzmirli kadınlar, Türkiye’nin dört bir yanına gönül köprüleri kurmaya ve yardım faaliyetleri yürütmeye devam ediyor. Daha öncesinde eşlerinin desteği ve kendi bütçeleriyle birçok hayır işine imza atan İzmirli ev hanımları, yardım faaliyetleri kapsamında bu kez ise “Doğu ve Güneydoğu Anadolu 6. Toplu Sünnet Şöleni ve Mevlid-i Şerif” organizasyonunu Tatvan’da gerçekleştirdi.

Tatvan Belediyesi Fuar Sergi Salonu ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen sünnet şöleni, Mevlid-i Şerif okunmasıyla başladı. Ardından, sünnet olacak çocuklara sünnet kıyafetleri giydirilerek, müzik eşliğinde gönüllerince eğlenmeleri sağlandı. İkramların yapıldığı program renkli görüntülere sahne oldu. Sünnet şöleni programına katılan 20 çocuğun tek tek Tatvan Devlet Hastanesi’ne gönderilerek sünnet edileceği belirtildi.

Sünnet şöleni hakkında gazetecilere bilgi veren Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız grubu kurucularından Mine Kapı, organizasyon kapsamında 20 çocuğun sünnet edileceğini söyledi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da düzenledikleri toplu sünnet şölenlerinin 6’ncısını Tatvan’da gerçekleştirdiklerini kaydeden İzmirli ev hanımı Mine Kapı, şöyle konuştu; “Bizler 10 yıl önce ev hanımı olan arkadaşlarımızla bir araya gelerek bu grubumuzu kurduk. Çünkü, evde oturmak yerine bu tür hayır işleri yapmak ve karşılık beklemeden gönül köprüleri kurmak bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bu yüzden bizlerde yaklaşık 10 yıldır sadece kendi bütçelerimizle, güçlerimizi de birleştirerek bu tür hayır işlerine imza atıyoruz. Ülke genelindeki birçok il, ilçe ve köylerde kıyafet yardımları, yılda iki kez de toplu sünnet şöleni yapıyoruz.

Bu kapsamda ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu 6. Toplu Sünnet Şöleni ve Mevlid-i Şerif’ organizasyonunu bu yıl burada gerçekleştirdik. Organizasyon kapsamında ilçedeki ailelerin çocukları için toplu sünnet programı düzenledik. Bu kapsamında toplam 20 çocuğumuzu sünnet etmiş olacağız. Bu gün bunun için bir araya geldik. Her şey çok güzel geçti. Buda bizleri çok mutlu etti. İnşallah bölgedeki yardım faaliyetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacak. Bunun yanı sıra Ekim ayında Ağrı Doğu Beyazıt Cezaevi’ndeki mahkum kadınların çocukları için kapalı oyun parkı ve faaliyet salonu kuracağız. Bunun yanında Siirt ilimiz için Pervari ve Kurtalan ilçelerinde gelinlik ve nişanlık mağazası kuracağız. Burada maddi durumu düşük olan çiftler ücretsiz bir şekilde gelinlik ve nişanlığını gelip alabilecekler.

İnşallah bu projelerimizin hepsi bu yıl tamamlanıp hizmete açılacak. Ben bu vesile ile bir kez daha katkı sunan grup üyelerimize destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm bu çalışmalarımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız gurubu üyesi Remziye Dokur ise, insanların sevincine ortak olmanın mutluluk verici olduğunu belirtti. Programa katılarak, sünnet olacak çocuklarla bir araya gelen Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, ailelerle sohbet etti ve organizasyonda emeği olanlara teşekkür etti. Sünnet şöleni programı, müzik ve halaylarla sona erdi.