SON DAKİKA

TATVAN’DAN GİDEREK, 600 SPORCU ARASINDAN TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 8:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Korkmaz, Samsun’da yapılan “Okul Sporları Muaythai Gençler A-B (Kız-Erkek) Türkiye Birinciliği” müsabakalarında şampiyon oldu. Muaythai Federasyonunu tarafından 01-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Samsun’un İlkadım ilçesindeki Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda yapılan Okul Sporları Muaythai Gençler A-B Türkiye Birinciliği müsabakalarına 50 ilden 600 sporcu katıldı.

Müsabakalara Bitlis’ten katılan 6 sporcudan biri olan Tatvan Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Gamze Korkmaz 600 Sporcu arasından Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyonadan başarıyla dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kick Boks ve Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ömer Uğur, “Korkmaz kız kardeşlerin üçü geçen yıl Türkiye şampiyonu olmuştu. Bu yıl ise bu üç kız kardeşlerden Gamze Korkmaz şampiyonaya katıldı ve birinci oldu” dedi.

Şampiyonaya 6 sporcu ile katıldıklarını ve bir şampiyonlukla döndüklerini kaydeden Ömer Uğur, 18 yıldır Tatvan’da Kick Boks ve Muay Thai sporu ile uğraştığını ifade ederek şunları kaydetti. “Şuna kadar şimdiye kadar 3 Bin 200 resmi lisanlı sporcumuz oldu. Aktif olarak devam eden 400 sporcumuz bulunmakta. Bu yıl hem Kick Boks’ta hem de Muay Thai’de yine sporcu verdik. Son başarımız ise Muay Thai okul sporlarında Gamze Korkmaz adlı sporcumuz Türkiye Şampiyonu oldu. Bu şampiyonaya 50 ilden 600 sporcu katılmıştı ve toplamda 560 maç yapıldı. Gamze kızımız geçen yılda Türkiye Şampiyonu olmuştu hem de iki kız kardeşi ile birlikte. Bu sene maddi imkansızlıklardan dolayı sporcu sayısınız azalttık. Kızlardan sadece Gamze’yi götürebildik. Gamze de yine şampiyon oldu” diye konuştu.

Türkiye şampiyonu lise 4. sınıf öğrencisi Gamze Korkmaz ise, “Geçen yıl kız kardeşlerim Tuğçe ve Özlem ile birlikte Türkiye şampiyonu olmuştuk. Bu yıl şampiyonaya kız kardeşlerim katılmadı ve 5 sporcu arkadaşımla birlikte katıldım. Altın madalya ile dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefim daha büyük şampiyonluklar ve dünya şampiyonluğu. Emek ve desteklerinden dolayı Ömer hocamıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Korkmaz, 600 sporcunun katıldığı şampiyonada 5 maç yaparak şampiyon olduğunu belirterek şunları söyledi. “Geçen yıl ablam ve küçük kız kardeşimle birlikte farklı kilolarda şampiyon olmuştuk. Bu sefer sadece ben gittim ve altın madalyaya ile döndüm çok mutluyum” dedi. Sporun sadece vücutla alakalı olmadığını kaydeden Gamze Korkmaz, “Spor beynimizi de çalıştırmaya yarıyor. Burada ailelere izin vermiyor kızların gelmesine bence kesinlikle izin vermeliler. Bizim başarılı olmamızın en büyük nedeni ailemizin yanımızda olmalarıdır. Burada kızlara nazaran daha çok erkekler çalışıyor. Bizlerde erkeklerle antrenman yapmak zorunda kalıyoruz. Aslında bu daha iyi oluyor. Turnuvalarda kızlar bize daha kolay geliyor. Ama burada kız sporcuları da görmek isteriz” diye konuştu.

mersin escort