SON DAKİKA

Tatvan’daki yeni iskeleler için ilk temel kazıkları çakıldı

Bu haber 26 Eylül 2018 - 8:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan Tekne Yanaşma Yeri Projesi kapsamında, Kale Mahallesi ve Kıyıdüzü mevkisinde yapılacak olan tekne yanaşma iskelelerinin ilk temel kazıkları çakıldı.

Van Gölü’nün Tatvan Polis Kampı yanındaki sahilde yapılan temel atma töreninde konuşan Tatvan Belediye Başkanı Feyat Asya, Tatvan’a 2 yeni iskele kazandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yeni iskelelerin turizme katkı sunacağını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

“Bu proje sayesinde Van Gölü’nün Tatvan sahiline ilk etapta 2 tekne yanaşma yeri kazandırdık. Ardından 2 yeni iskele daha kazandırmayı planlıyoruz. Bu iskelelerle beraber aynı zamanda tekne yanaşma yerleri de yapılacak. Yeni iskelelerin biri Kıyıdüzü mevkisinde, diğeri ise Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği tarafından ilçenin Van Gölü sahilinde yapılan Tatvan Aqua Park Su Sporları Kompleksi yanına kurulacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan iskelelerin ilk temel kazıkları çakılıyor ve inşallah çok kısa bir sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. İskeleler iklim şartlarına dayanıklı demir ayaklı ve demir iskeletten oluşuyor. İskelenin üzeri ise ahşap olacak. İskele 20 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde yapılacak. Burası teknelerle, yelkenlerle ve diğer su sporları aktiviteleriyle canlanacak. Bu proje ve yapılan çalışmalar turizme katkı sunacak.”

Yapılan konuşmanın ardından, iskelenin temel kazıkları çakıldı.

Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Battal Taşar ve yüklenici firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.