SON DAKİKA

Tatvan’daki öğrencilerin“Evde Kal Türkiyem” mesajı

Bu haber 06 Nisan 2020 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Tatvan ilçesindeki, İstasyonu İlkokulu öğrencileri ve sınıf öğretmeni tarafından hazırlanan video ile “Evde Kal Türkiyem” mesajı verildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınından korunmaya yönelik ülke genelinde tedbirler alınırken, Tatvan ilçe merkezindeki İstasyonu İlkokulu 1-D sınıfı öğretmeni Elif Büyükdere ile öğrencileri tarafından anlamlı bir video hazırlandı.

Sosyal medya aracılığıyla yayınlanması planlanan videoda insanların evde kalmaları konusunda uyarılar yer alıyor. Videoda ilkokul birinci sınıf öğrencileri “Evde Kal Türkiyem” diyerek Koronavirüs salgınından korunmak için sosyal bir mesaj veriyorlar.

Videonun, sınıf öğretmeni Elif Büyükdere öncülüğünde 1-D sınıfı öğrencileri tarafından hazırlandığını söyleyen İstasyon İlkokulu Müdürü Kemal Sönmez, “Bütün dünyayı kapsayan Koronavirüs’ün tehlikelerinden korunmak amacıyla, sınıf öğretmenimiz Elif Büyükdere öncülüğünde öğrencilerimiz tarafından kısa bir video klip hazırlanmıştır. Bu videoda amaç, virüsten korunmak tedbirleri kapsamında ‘Evde Kal’ mesajı vermektir. Virüsün daha fazla insana bulaşmaması için öğrencilerimiz bu video aracılığıyla evde kalınması konusunda çağrılarda bulunuyor. Bu tehlikeli virüsün, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyayı terk etmesini diliyoruz. Virüsten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalara da acil şifalar diliyorum” dedi.

mersin escort