SON DAKİKA

Tatvan’da yaz dönemi Kuran kursları başladı

Bu haber 06 Temmuz 2018 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan İlçe Müftülüğü tarafından çocuklara yönelik yaz dönemini kapsayan Kuran-ı Kerim kursları başladı.

Açılışa Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ve Bitlis İl Müftüsü Mehmet Faysal Geylani katıldı. Tatvan genelinde bulunan 100 cami, 60 Kur’an Kursunda 4 – 6 yaş grubu dahil her yaş grubuna yönelik olarak verilecek kurslarda iki ay boyunca fahri öğreticiler ve kadrolu Kur’an Kursu öğreticileri tarafından Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi dersler verilecek.

Bitlis İl Müftüsü Mehmet Faysal Geylani tarafından okunan duaların ardından Kaymakam Özkan, Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bitlis İl Müftüsü Mehmet Faysal Geylani ve Tatvan ilçe Müftüsü Mustafa Aktaş tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Yapılan açılışın ardından beraberindekilerle birlikte Kur’an Kursu’nu gezen Kaymakam Özkan, ilçe genelinde başlatılan yaz Kur’an kursları ile ilgili bilgi aldı.

Kursta eğitim gören minik öğrencilerle de yakında ilgilenen Özkan, açılan kursların önemine vurgu yaptı.

Çocukların milli ve manevi aidiyetlerinin, ülkenin geleceği adına çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Özkan, iki ay boyunca öğrencilere Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi dersler verileceğini söyledi.

Kurslara katılan öğrencilere başarı dileğinde bulunan Kaymakam Özkan, “Allah Kur’an-ı Kerim’inde ‘Bir işten boşa çıktığın, bir işi tamamladığın zaman hemen yenisine yönel’ diye buyuruyor. Bu yavrularımız da öyle yaptı. Okullarını bitirdiler. Şimdi bu tatilde camilerimizi, kurslarımızı ve bu güzel mekanları, güzellikleriyle masumiyetleriyle süslediler. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilecek. “Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III” kitapları yanında Diyanet’in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilecek. Yaz kurslarına devam etmek isteyen öğrenciler için kayıtlar devam ediyor. Öğrenciler, yaz kursuna devam etmek istedikleri camilerden ve Kur’an kurslarından kayıtlarını yaptırabilirler. Çocuklarımızın kendi milli ve manevi aidiyetleri, kimlikleri ülkemizin geleceği adına çok önemlidir. O bakımdan bu güzel vesileyi en güzel şekilde değerlendiren hocalarımıza velilerimize ve bu işe gönülden destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.