SON DAKİKA

TATVAN’DA TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Bu haber 21 Ağustos 2019 - 8:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Belediyesi tarafından, ilkçede bulunan 22 mahallede gerçekleştirilecek olan “Fiziki Tarama Çalışmaları” başladı. Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani tarafından “Fiziki Tarama Çalışmaları” adı altında başlatılan temizlik ve tadilat çalışmaları Karataş Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Hidayet Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Yeni Mahalle ve Tuğ Mahallesi’nde devam ediyor.

İlçedeki 6 mahallede başlayan çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Mahallelerin ihtiyaçlarını yerinde belirleyerek anında müdahale eden 40 kişilik saha ekibi tarafından kanal, kanalet, yabani ot, kaldırım temizlikleri yapıldıktan sonra da yıkama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çalışmalar esnasında mahallenin acil çözülmesi gereken sorunları ve uzun vadede yapılacaklar tespit edildi.

Mahalle sakinlerinin taleplerini de dinleyerek ilgili müdürlüklere ileten saha ekipleri, vatandaşın huzur, refah ve güven içerisinde yaşayabilmesi için mahalleyi adım adım gezerek tüm aksaklıkları belirliyor. Tüm cadde ve sokaklarda görüntü kirliliği oluşturan sorunların giderilmeye başlandığı ve ilçedeki olumsuzlukların birebir gözlemlenerek ortadan kaldırıldığı “Fiziki Tarama Çalışmaları” aralıksız bir şekilde bütün mahallelerde gerçekleştirilecek.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Şuan ekiplerimiz 6 mahallede çalışmalara başladı. Yukarı mahallelerden merkeze doğru temizlik ve bakım çalışmalarımız devam edecek. Ekiplerimiz aralıksız bir şekilde koordineli olarak diğer mahallelerimize kaydırılacak” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani sözlerinin devamında, “Çalışmalara ilk etapta 40 kişilik bir ekip ile başladık. Sayımızı arttırarak devam edeceğiz. Amacımız daha temiz ve yaşanılabilir bir Tatvan. Bu kapsamda Tatvan’ımızın her noktasına belediye olarak dokunacağız” diye konuştu. BİTLİS (AA)