SON DAKİKA

Tatvan’da Okullar Eğitim – Öğretim Yılına Hazır

Bu haber 11 Eylül 2018 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 2018-2019 eğitim yılı öncesinde okullardaki eksiklikler giderilerek eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi.

Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe merkezi ve köylerde bulunan tüm okul binalarında eğitim ve öğretim sezonu öncesi gerekli tadilat, tamirat, boya, badana ve diğer tüm çalışmalar yapılarak, 2018 – 2019 yılı eğitim – öğretim sezonuna hazır bir hale getirildiğini açıkladı.

Yaz ayları boyunca yapılan çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını ve kalan diğer çalışmaların ise sona gelindiğini belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan olarak yeni eğitim – öğretim sezonuna hazır olduklarını söyledi.

Tatvan genelindeki okullarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Özkan, “2018-2019 eğitim-öğretim sezonu öncesi okul binalarımızda yaz tatili itibariyle başlatmış olduğumuz çalışmaların büyük bölümü tamamlandı, kalan çalışmalarda ise sona gelindi. Merkez ve köylerdeki tüm okullarımızın elde geçirildiği çalışmalar kapsamında, ihtiyaç durumuna göre okulların bazılarında dış cephe mantolama, boya, badana, çatı yapımı veya tadilatı, parke döşeme ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmaların yakın takipçisi olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Yüzer’e ve milli eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalar ile yeni sezon öncesi okullarımızdaki tüm eksikliklerin giderilmiş oldu. İlçemiz genelindeki tüm okullarımız artık eğitim – öğretime hazır bir şekilde öğrencileri bekliyor diyebiliriz. “ diye konuştu.

Tatvan’da bu yıl yaklaşık 23 bin öğrencisinin 17 Eylül 2019 Pazartesi günü itibariyle yeni eğitim ve öğretim sezonuna başlayacağını kaydeden Özkan, “2018 – 2019 eğitim – öğretim yılının ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm öğrenci ve milli eğitim camiamıza da başarılarla dolu bir eğitim – öğretim sezonu diliyorum.” Dedi.