SON DAKİKA

Tatvan’da “Öğrenme Şenliği” Düzenlendi

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 9:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Halk Eğitimi Müdürlüğü, “Öğrenme Şenliği” kapsamında etkinlikler düzenledi. İlçenin Van Gölü sahilinde düzenlenen etkinlikler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından halk oyunları ve sportif gösteriler yapıldı. Şenlik etkinlikleri kapsamında düzenlenen serginin açılış kurdelesini kesen Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, sergiyi gezerken yıl boyunca yapılmış olan güzel eserlerde emeği olan herkese teşekkür ederek, kurslarda başarı sağlayanlara belge verdi.

Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kazım Acar ise, “Öğrenmenin beşikten mezara kadar her yaş gurubunda devam ettiğini, bu düzenlenen şenlikte açıkça görmekteyiz. Üreten, araştıran, sorgulayan ve topluma faydalı olmak için çok çalışan nesiller yetiştirmek için her türlü çaba ve gayreti göstermek zorundayız. Okuma yazma seferberliği başta olmak üzere ilçemizde okuma ve yazmada 116 kurs açılmış olup, bin 643 öğrenci ile genel olarak 333 kurs açılmış ve açılan bu kurslardan 6 bin 202 kursiyer faydalanmıştır.” şeklinde konuştu.

Etkinliklere, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. BİTLİS (AA)