SON DAKİKA

Tatvan’da’ İlk Yardım Kursu’ Açılacak

Bu haber 06 Kasım 2020 - 9:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki Sağlık Alanı İlk Yardım Programı kapsamında, Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Tatvan Bilgi Evi’nde “İlk Yardım Kursu” açılacaktır. Kursu verecek olan Usta Öğretici Cihat Özen, her evde en az bir kişinin ilk ve acil yardım eğitimi almış olması gerektiğini söyledi.

Tatvan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılacak olan kurs başvurularını almaya başladıklarını belirten Cihat Özen, şunları kaydetti; “Eğitim alan ve bu eğitim programında başarılı olan bir kursiyerin hayatının geri kalan kısmında iş yerindeki arkadaşları dahil aile fertlerine ve arkadaşlarına da bir gün hayati derecede önemli olan müdahalede bulunması gerekebilir. Bunlar yaşanan örneklerle sabittir.

Kursa kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız 14 yaşından büyük olup güncel HES Kodu, kimlik fotokopi ve eğitim durumu belgesi ile birlikte Tatvan Bilgi Evi’ne başvuru kayıtlarını yapabilirler. Bu kursumuz Bir hafta 18 saat sürecek ve bu kurs sonunda katılımcılara sertifikaları verilecektir.”

                               (HABER MERKEZİ)