SON DAKİKA

Tatvan’da husumetli 2 aile barıştırıldı

Bu haber 29 Ocak 2018 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 19 Aralık 2017 tarihinde kavga eden ve 6 kişinin yaralandığı olay sonrası aralarında husumet başlayan Dinç ve Karaca aileleri protokolünde katıldığı törenle barıştırıldı.

Dinç ve Karaca ailelerinin barış törenine, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Tatvan Kaymakamı M. Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, bazı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve taraflar katıldı.

Bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen tören Kuran’ı kerim okunması ile başladı. Törende konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis’te göreve geldikten sonra 2’nci kez bir barış törenine katıldığını söyledi.

Birliğe kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçtiğimizi belirten Vali Ustaoğlu şöyle konuştu:
“Maalesef bölgemizin böyle bir gerçeği var. Göreve başladığım günden beri 2. barıştırma törenine katılıyorum. Gönül isterdi böyle husumetler olmasın. Birliğe kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçiyoruz. Yedi düvele karşı tabiri caizse kurtuluş savaşı veriyoruz. Bu vesile ile Allah ordumuzu muzaffer kılsın. Kavga en kolay iş. Önemli olan barışı huzuru tesis etmek. Herkesin elimi taşın altına koyarak birliğe kardeşliğe huzura katkı sağlaması lazım. Aracılık yapanlara da teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin.”

Tören, Kuran’ı Kerim altından geçen tarafların kucaklaşması ve İl Müftüsü Faysal Geylani’nin dua etmesi ile sona erdi.  (Haber: Ceren KURTYE)