SON DAKİKA

Tatvan’da Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı

Bu haber 31 Ekim 2018 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında 15 çiftçiye 75 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Tarıma teşvik ve genç çiftlere destek amaçlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında projeleri kabul edilerek hibe desteği almaya hak kazanan ilçemizden 15 genç çiftçiye, toplam 75 baş büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Tatvan Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dağıtımlar kapsamında projesi onaylanan 15 genç çiftçimize her birine 5’er adet olmak üzere toplam 75 düve büyükbaş hayvanın teslimi gerçekleştirildi. Tatvan Tarım ve Orman Müdürü Ali Kurban’ın da katıldığı dağıtım programıyla hayvanlarını teslim alan genç çiftçiler projeden duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

Projenin önemine vurgu yapan Tarım ve Orman Müdürü Ali Kurban, teslimi gerçekleştirilen hayvanların 3 yıl boyunca genç çiftçilere zimmetli olarak kalacağını söyledi. Proje sayesinde bölgede tarıma yönelik olan teşvikin arttığına dikkat çeken Ali Kurban, yine proje sayesinde genç çiftçilerin desteklenmesiyle genç çiftçi sayılarının da arttığını ifade etti.