SON DAKİKA

Tatvan’da aracın çarptığı tilki yavrusu ile atmaca tedavi edildi

Bu haber 10 Haziran 2020 - 18:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Tatvan ilçesinde aracın çarparak yaraladığı tilki yavrusu ile yaralı bir atmaca belediye bünyesindeki ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edildi.

Tatvan Ahlat karayolunda bir aracın çarparak yaraladığı tilki yavrusu Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Burada çeşitli tedaviler uygulanan tilki yavrusunun yaraları sarıldı. Yine Tatvan ilçe merkezinde kanadı kırık halde bulunan bir atmaca da merkezde yapılan tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Tedavileri tamamlanan yabani hayvanların, doğaya bırakılmak üzere Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildiği belirtildi.

Merkez hakkında konuşan Tatvan Belediye Başkanı M. Emin Geylani, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bölgenin en donanımlı hayvan tedavi merkezi olduğunu söyledi. Geylani, Ahlat ilçesinde araba çarpması sonucu yaralanan yavru tilki ile Tatvan’da yaralı halde bulunan atmacanın tedavi edilerek, tekrar doğaya bırakılması üzere Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildiğini söyledi.