SON DAKİKA

Tatvan’da 3 kilometre uzunluğundaki kanal temizlendi

Bu haber 13 Mayıs 2020 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TATVAN Belediyesi şehir merkezinde bulunan dere ve kanallarda temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehir merkezinde bulunan yaklaşık 3 kilometrelik kanallarda bahar ayları ile birlikte temizlik çalışması yaptı.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin birçok mahallesinden geçen görüntü ve çevre kirliliği oluşturan ve yaz aylarında sivrisineklerin üreme noktaları haline gelen yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki kanalda temizlik çalışmaları tamamladı. Kanaldan çalışma boyunca 450 kamyon atık ve çöp çıkarıldı.

Esentepe Mahallesi’nden başlayarak, Kültür Mahallesi ve eski Devlet Hastanesi’ne kadar uzanan ve Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait olan 3 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 10 metre genişliğindeki kanalda temizlik çalışmaları tamamladı. Kanaldan bugüne kadar yaklaşık 450 kamyon atık ve çöp şehir dışına taşındı.

Sivrisinek ve diğer haşerelerin üreme noktalarından biri olan dere ve kanalların temizliği ile larva oluşumunun ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için başlatılan çalışmalarda sona gelindiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Belediyeye bağlı ekiplerimiz şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Bahar mevsiminin gelmesiyle belediye olarak hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Birçok noktada ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmalardan biri de uzun yıllardır detaylı bir şekilde temizlenmeyen dere ve kanallarımızdı. Tabi bu kanallar Devlet Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kanallar. Biz de belediye olarak işin içine girerek özellikle sivrisinek ve haşerelerin en çok üreme noktası olan bu günlerde, temizlik çalışmalarına dâhil olduk. Ekiplerimiz bugün itibariyle kanalda biriken atık ve çöpleri baştan aşağı temizledi. Bunun dışında Şehir merkezinde bulunan tüm dere ve kanallar dada temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalarımızla hem görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağız hem de yaz aylarında oluşan sivrisinek ve haşerelerinin üreme noktalarını temizleyeceğiz” dedi.