SON DAKİKA

TATVAN VE AHLAT’TA SEL ZARARA NEDEN OLDU

Bu haber 13 Temmuz 2020 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ve Ahlat İlçelerinde aniden bastıran yağmur sele neden oldu. Sağanağın yol açtığı sel nedeniyle Tatvan ilçesinde 30 ev ve 4 işyeri sular altında kalırken, Ahlat’ın Ovakışla Beldesi’ne bağlı Burcu Kaya köyünde sel suları arasında kalan 1 araç ve içindeki sürücü mahsur kaldı. Belediye, AFAD ve UMKE ekipleri bölgede yoğun bir çalışma başlattı.

Tatvan ile Ahlat ilçelerinde saat 15.00 sıralarında aniden bastıran sağanak sele ve su baskılarına yol açtı. Taşan dere, Tatvan ilçesi’nin Kale Mahallesi’nde 30 ev ve 4 işyerini sel suları altında bıraktı. Sağnak Tatvan’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Ahlat İlçesi’nde de yaşamı olumsuz yönde etkiledi. İlçenin Ovakışla Beldesi’ne bağlı Burcu Kaya köyünde taşan dere, karayolunu sel suları altında bırakınca araç ve içindeki sürücü bir süre mahsur kaldı. Sürücü olay yerine gelen AFAD ekipleri kurtardı.

Sel suları Tatvan-Ahlat Karayolu’nu da trafiğe kapattı. Sel suları nedeniyle yüzlerce araç yolun açılmasını bekledi. Bölgedeki sel nedeniyle Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani de Tatvan’ın Kale Mahallesi ile selden etkilenen bölgeleri gezerek incelemelerde bulundu. Sel suları altında kalan ev ve işyerlerinin kurtarılması için itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri de bölgeye sevk edildi. Belediye Başkanı Geylani, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtirken, yapılan çalışmalar sonucu Tatvan-Ahlat karayolunun da 1 saat süren çalışmaların ardından açıldığını söyledi.

mersin escort