SON DAKİKA

Tatvan Kaymakamı Özkan’dan “12 Mart İstiklal Marşının Kabul Günü” Mesajı

Bu haber 12 Mart 2018 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan mesajında, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşının ilelebet muhafaza edileceğini söyledi.

Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.İstiklal Marşı milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkânsızlığa rağmen büyük inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara dökülmüş ifadesidir.

Yüce Milletimizin gönlünde taht kurmuş, birlik, beraberlik ve inancından aldığı güçle eşsiz bir mücadeleye attığı imzanın, milletin duygu ve düşüncesine tercüman olarak İstiklal Marşı; vecih dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir.

Milletimiz, sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”