SON DAKİKA

TATVAN GENÇLİK MERKEZİ’NİN ÇALIŞMALARI VE FAALİYETLERİ

Bu haber 27 Şubat 2021 - 9:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin çalışma ve faaliyetlerinin pandemi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında devam ettiği belirtildi.

Gençler, çocuklar ve büyükler için Tatvan Gençlik Merkezi binasında açılan kurslardan, gençlik merkezi üyeleri ile birlikte 185 kişi faydalanıyor.

Çocuklar ve gençler için ayrıca birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen Tatvan Gençlik Merkezi üyeleri aynı zamanda gençlerin kendilerini geleceğe hazırlamasına da katkı sunuyor.

Bu çalışmaların yanı sıra AYT ve TYT kursları, resim kursu, masa tenisi kursu, kort tenisi kursu, judo kursu, güreş kursu, kütüphane çalışmaları, Eba desteği, bireysel spor çalışmaları, seminerler, akıl ve zeka oyunları gibi faaliyetlerinin de sürdürüldüğü belirtildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları ve Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde çalışma ve faaliyetlerini devam ettiklerini söyleyen Tatvan Gençlik Merkezi Müdürü Burhanettin Avşar, “Gençler ve çocuklar için etkinliklerimiz devam ediyor. Normalleşme sürecinde açtığımız kurslara ve düzenlediğimiz etkinlikler ilgi görüyor. Çocuklar ve Gençlerimiz burada AYT ile TYT kurslarına katılarak kendilerini geleceğe hazırlıyor. Bazı kurslarımız devam ederken burada aynı zamanda Eba desteği ve kütüphane hizmeti de veriyoruz. Zaman zaman burada seminer düzenleniyoruz ve üyelerimiz de dışarıda bazı faaliyetleri yürütüyor. Şuan 6 farklı kurs devam ediyor ve sınırlı sayıda katılımla bu kurslardan 185 kişi faydalanıyor” dedi.