SON DAKİKA

TATVAN DEVLET HASTANESİ’NDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Bu haber 19 Kasım 2019 - 6:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesi ek hizmet binasında güçlendirme çalışmaları devam ediyor. AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, hastane binasındaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, ihalesi tamamlanan binada çalışmaların devam ettiğini söyledi. Hastane binasının güçlendirme çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, “önünde bulunduğumuz inşaat 1985’te faaliyete girmiş. Tatvan’a uzun süre devlet hastanesi olarak hizmet etmiş. Ancak, daha sonra gölün yükselmesi, depremler ve diğer değişik nedenlerden dolayı harabe hale gelmişti. Göreve başladığımız andan itibaren burayı tekrar Tatvan’a kazandırmak için çalışmalar yürüttük” diye konuştu.

Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu sene bakanlıkla yaptığımız çalışmalar sonucu buranın ihalesi yapıldı. Bugün kontrolüne geldik ve binanın güçlendirmesi yapılıyor. İnşallah 50 yataklı modern bir hastane olacak. Rahva bölgesindeki Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak hizmet verecek. Bu, Tatvan’ın bir arzusuydu, isteğiydi ama bir hayaldi işin doğrusu. Elhamdülillah diyerek gelip çalıştık, uğraştık arkadaşlarla birlikte ve güzel bir sonuç aldık. Şimdi çalışmaya başlamışlar, İnşallah semeresini de alacağız. Burası faaliyete girdikten 50 yatak olarak tam donanımlı şekilde muayeneler yapılacak ve daha hafif hastalar burada tedavi olacak. Tatvan’a yakışır, Tavanlı kardeşlerimiz hak ediyor.

Yapılacak olan çalışmalarla muhteşem bir hastanenin ortaya çıkabileceğini gayet iyi görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilçemize ve ilimize verdiği önemin bir göstergesi de budur. Hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Güçlendirme inşaatının tamamlanması ve teslimat tarihi 2021 yılıdır, ama İnşallah hızlandırarak 2020 yılında, yani seneye bu vakitlerde hizmete açmayı planlıyoruz. İlgili firma güzel bir çalışma yürütüyor, kendilerine de teşekkür ediyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bir eksikleri ve aksaklıkları olursa bizde kendilerine yardımcı olacağız. Tatvanlılar bir an önce hizmete girmesini bekliyor. Şimdiden hayırlı olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. BİTLİS (AA)

mersin escort