SON DAKİKA

Tatvan Belediye Başkanı M. Emin Geylani’den ‘Kıyı Kenar Çizgisi’ Sorununa İlk İmza

Bu haber 15 Nisan 2019 - 11:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçe belediye Başkanı M. Emin Geylani yıllardır çözüm bekleyen Kıyı Kenar Çizgisi sorunu için kolları sıvadı. Görevi devralmasının ardından ilçenin en büyük sorunlarından biri olan ve yıllardır çözüm bekleyen Kıyı Kenar Çizgisi sorunu için ilk imzayı attı.

Yıllardır vatandaşların mağdur olduğu kıyı kenar çizgisinin daha aşağılara çekmek için kolları sıvayan Başkan Geylani, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne sunulmak üzere hazırlanan paftaları onaylayıp imzaladı.

Başkan Geylani imzalarına ardından yaptığı açıklamada, “Yıllardır sahil kesiminde ikamet eden vatandaşlarımızın mağdur olduğu kıyı kenar çizgisi sorununu minimum seviyeye indirmek için gerekli çalışmaları başlattık. Konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz paftaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne sunduk. Seçimden önce söz verdiğimiz gibi çalışmalarımıza ilk günden başladık. Milletvekillerimizin desteği ile bu sorunu da kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturacağız. Şimdiden Tatvan halkına hayırlı olsun” dedi.