SON DAKİKA

TATSO Basın Mensupları İçin Program Düzenledi

Bu haber 12 Ocak 2018 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Bitlis ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları için program düzenlendi.

İlçedeki bir restoranda düzenlenen programa,  Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM), Bitlis Basın Cemiyeti (BİBACEM) ve Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği (BAYGADER) üyeleri ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, yaptığı konuşmada, gazetecilik mesleğinin fedakarlık isteyen, ağır şartlarda çalışmayı gerektiren bir meslek olduğuna söyledi.

Şahin, “Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getiren gazeteciler, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedir. İlçemizde de bu önemli görevi yerine getiren, gazeteciler yurttaşlarımızın gözü, kulağı, dili olmakta ve kamuoyunun haber alma hakkına da katkıda bulunmakta. Aynı zamanda ilimizin ve ilçemizin tanıtımına büyük katkılar sunmaktadır. Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum.”

TATSO Meclis Başkanı İhsan Bakırhan ise böyle anlamlı bir günde gazetecilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Gazeteciler de düzenlenen programdan dolayı TATSO yönetimine teşekkürler etti.