SON DAKİKA

Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Projelerle İlgili ‘Uygulama Rehberi’ Yayınlanacak

Bu haber 23 Kasım 2020 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projeleri (KKYDP), Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Kırsal Ekonomik Alt yapı Yatırımlarının Desteklenmesi projeleri kapsamında yürürlüğe giren proje destekleri için ‘Uygulama Rehberi yayınlayacak.

Bitlis Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” ve “Kırsal Ekonomik Alt yapı Yatırımlarının Desteklenmesi” tebliğleri 20 Kasım 2020 tarihli resmî gazetede yayınlandığı belirtilerek paydaşlarının bilgilendirileceği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bakanlığımız kısa bir süre sonra bu projelerle ilgili “Uygulama Rehberi” yayınlayacak. Proje başvuruları bu rehberin açıklanmasıyla beraber başlayacak. Projenin tanıtımı ve bilgilendirme faaliyetleri, İl Müdürlüğümüz teknik ekiplerince her ilçede ayrı ayrı olmak üzere ayrıca yapılacaktır. Yerel ve ulusal basın gibi kitle iletişim ve yayım kanallarının yanı sıra, kurumumuz ve personellerimizin sosyal medya hesaplarından şeffaf bir şekilde sürekli bilgilendirme yapılacaktır. Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak sürekli beraber olacağız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız.” (HABER MERKEZİ)