SON DAKİKA

Sokak Sağlıklaştırma projesinde 2’nci etap çalışmaları devam ediyor

Bu haber 22 Mayıs 2018 - 8:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl başlatılan Sokak Sağlıklaştırma Projesinin 2. Etabı olan Nurullah Eren Caddesindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Sokaktaki işyerlerinin dış cephelerinin giydirilmesi işi ve sokaktaki alt yapı ile birlikte yürütülen projede tarihi dokuya uygun malzemeler kullanılıyor.

Bitlis Belediyesi ile kardeş belediye olan Samsun Belediyesi’nin katkılarıyla yürütülen çalışmalarda işyerleri tarihi dokuya uygun hale getirilecek. Buradaki çalışmaların masrafları da Samsun Belediyesi tarafından karşılanacak.

Sokağı geçen yıldan beri trafiğe kapatan ekipler çalışmalarına hız verdi. Bir taraftan dış giydirmeleri yaparken, diğer yandan işyerlerinin camekanlarını ve kepenklerini yapmaya başladılar. Bu sezon sonuna kadar tamamlamayı hedefleyen ekipler, Bitlis’teki bütün sokakların tek renk olacağını ifade ettiler. Çalışmaları hergün izleyen esnaflar ise yapılan çalışmalardan memnun olduklarını, ancak işlerinde de ciddi bir düşüş yaşandığına dikkati çekerek, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istediler.