SON DAKİKA

Rektör Yardım’dan 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Bu haber 11 Mart 2019 - 15:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı yayımladı.

Yardım mesajında, İstiklal Marşımız Anadolu’nun her karış toprağında şekillenen İstiklal ruhuyla kaleme alındığını belirterek, “Milletimizin hür ve bağımsız yaşama inancı, cesaret ve kahramanlıkları İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un bu veciz dizeleriyle adeta ölümsüzleştirilmiştir.

İstiklal Marşı, dün olduğu gibi bugün de ellerinde bayrak, dillerinde tekbirle vatanını savunan insanımızın üzerinde ittifak ettiği, gönül dünyamızı en iyi anlatan metin; milletimize moral ve güç kaynağı olmuş, tam manasıyla ülkemiz için bir yol haritasıdır.” Dedi.

Yardım mesajının sonunda, “Vatan Şairi Akif’in dediği gibi: “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!” Bu duygu ve düşüncelerle 98. Yıldönümünde, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, başta Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.