SON DAKİKA

RAHVA’DA KAYAK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bu haber 10 Şubat 2021 - 9:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bitlis İl Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı tarafından, Bitlis il merkezi ile Tatvan ilçesi arasındaki Rahva bölgesinde kayak etkinliği düzenlendi.

Rahva Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Bitlis il merkezi ve ilçelerdeki davetliler katılım gösterdi. Müzik ile başlayan program, kayak etkinliğiyle devam etti. Etkinliğe, gençlerin yanı sıra aileler ve çocuklar ilgi gösterdi.

Etkinlik hakkında gazetecilere açıklama yapan DEVA Partisi Bitlis İl Başkanı Burhan Aksoy, “DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanlığı ile birlikte burada kayak etkinliği düzenledik. Amacımız, hem ilimizin tanıtımına katkı sunmak hem de gençlerimizi bu tür etkinliklere dahil etmektir. Gördüğünüz gibi il merkezi ve ilçelerden yoğun katılım var. Buraya gelenler hem kayak sporu yapıyor, hem de eğleniyorlar. Aileler burada bir nebzede olsa pandemi sürecinin stresini atıyor. İnsanların katılımları ve buradaki sevinçleri bizleri de mutlu etti. İnşallah bu tür etkinliklerimiz aralıklarla devam edecektir. Şuan Rahva bölgesindeki kayak tesisindeyiz. Bilindiği gibi ilimiz genelinde daha başka kayak tesislerimiz de var. Bazıları teknik arızalar veya başka nedenlerden dolayı bu tesislerin bazıları şuan faal değil. Turizme katkı sunan bu tesislerimiz de İnşallah kısa sürede insanların hizmetine açılır” dedi.

Etkinliğe davetli olarak katılan DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan ise, “Bitlis il teşkilatımızın daveti üzerine şuan buradayım. Öncelikle bu etkinliği düzenledikleri için Burhan beye ve buradaki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel etkinlik ülkemiz genelindeki tüm illerimize örnek olur. Burada çok güzel bir atmosfer var, yoğun katılım var, ama telesiyejlerin çalışmaması üzücü. Bitlis ilimiz turizm potansiyeli olarak ön plandadır, fakat bu tür ufak teknik aksaklıklar turizmi baltalıyor. Tatvan ilçemizdeki Nemrut Dağı’nda da bir kayak tesisimiz var, fakat üzülerek söylüyorum, orası da kapalı. Onun da bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanıp hizmete açılmasını umut ediyorum. Bitlis ilimiz tüm ilçeleriyle birlikte çok güzel bir yerdir. İnşallah aralıklarla ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Bitlis halkını sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Kayak etkinliği yaklaşık 4 saat sürdü. (HABER MERKEZİ)