SON DAKİKA

Polis’ten Kuran Kursu öğrencilerine kaçırılma uyarısı

Bu haber 29 Haziran 2018 - 14:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri kuran kurslarına giden çocuklara son günlerde yaşanan kaçırılma, kaybolma ve boğulma olayları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, ülkede son zamanlarda yaşanan kaybolma, kaçırılma ve boğulma olaylarına karşı tedbirli olmaları konusunda il genelindeki cami ve Kuran Kurslarındaki öğrencilere sunum gerçekleştirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“İlimiz genelinde bulunan Kuran Kursu ve camilerde son dönemlerde artış gösteren çocukların kaçırılma-kaybolma olayları ve boğulma olayları üzerine sunum çalışmaları yapılmıştır. Kursa devam eden çocuklara dikkat etmesi gereken genel güvenlik konuları, yabancı şahıslara karşı tutumları ve kendilerine yaklaşan tanımadıkları kişilere karşı göstermeleri gereken davranışlar anlatılmış uyarılarda bulunulmuştur. Sunum esnasında ve sonrasında çocukların soruları yanıtlanmış soru cevap şeklinde verimli bir çalışma yapılmıştır.  Boğulma olaylarına karşı il merkezinde bulunan esnaf ve vatandaşlara broşürler dağıtılmış bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Boğulma ve çocukların kaçırılması olayları ile ilgili olarak Bitlis İl Müftülüğü ziyaret edilmiş ve Cuma Hutbesinde bu konularda duyuru yapılıp uyarılarda bulunulması görüşülmüştür. Bitlis Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçun oluşmasını önleyici faaliyetler konusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.”