SON DAKİKA

Öğrenciler Kara Kışı Eğlenceye Çevirdiler

Bu haber 07 Mart 2019 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri bu yıl ilk kez düzenlenen Kar Festivali’nde kara kışı eğlenceye çevirdiler.

El Aman Hanı Kayak Tesisinde düzenlenen Kar Festivali’ne çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı. Öğrenciler festival kapsamında kardan heykel yarışması yaparak, kayak ve naylon ile kayma etkinliği yaptılar. Kar üstünde halaylar çekip dans eden öğrencilere, öğle yemeğinde ise mangalda sucuk ekmek ikram edildi.

Karın aslında zahmet ve felaket olmadığını söyleyen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Şahit Kızıltaş, “Öğrencilerimize yönelik il kez bir kış ve kar festivali düzenleyelim, bunu da geleneksel hale getirelim diye arzu ettik. Öğrencilerimizin çoğu Güneydoğu’dan geldikleri için çok fazla karla muhatap olmamıştı. Hatta karı burada ilk kez gören öğrencilerimiz bile vardı. Onlara karın aslında zahmet ve felaket olmadığını; güzellik, letafet ve nimet olduğunu göstermek için böyle bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimiz çok eğleniyor, bunu geleneksek hala getirmeyi arzu ediyoruz. Bu noktada üniversitemiz bize fazlasıyla destek verdi. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Katılımda ve organizasyonda görev alan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin ciddi anlamda katılımları var. Yarışmalarımız olacak, ödül törenimiz olacak, ardından üniversite kayak takımının gösterileri olacak. Daha sonra ise naylon kayma yarışmalarımız olacak. Güzel bir etkinlik olacağını arzu ediyoruz” dedi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri de etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, çok eğlendiklerini söyledi.