SON DAKİKA

Nurettin Güzeluçar TATSO Başkanlığına adaylığını açıkladı

Bu haber 02 Mart 2018 - 8:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanlığı seçimlerine aday olanlar adaylıklarını açıklıyor.

Gazetecilerle bir araya gelen Nurettin Güzeluçar, TATSO Adaylığını açıkladı. Basın toplantısına gazetecilerin yanı sıra, yönetimde yer alacak ekibi de katıldı. Amacına uygun daha aktif bir oda için aday olduklarını dile getiren Güzeluçar, seçim startını verdiklerini söyledi.

Sahip oldukları inanç ve hizmet aşkı ile birlikte güzel projelere imza atacaklarına yürekten inandıklarını belirten Nurettin Güzeluçar, şöyle konuştu: “Amacına Uygun Daha Aktif Bir Oda İçin Geliyoruz sloganı ile startını verdiğimiz Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri malumunuz üzere Nisan ayında ticaret odası seçimleri yapılacaktır. Biz de ekip arkadaşlarımız ile birlikte bu seçimde aday olduğumuzu siz değerli basın mensupları aracılığı ile duyurmak istiyoruz. Bilindiği üzere Ticaret ve Sanayi Odası; birlik ve dayanışmayı sağlamak, ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, üyelerin birbirleriyle ve halkla olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere meslek disiplinini ve ahlakı korumak amacı taşımaktadır. Bu amaç ve düstur ile Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasına yeni bir soluk getirmek için yeni ekibimiz ile yönetime geliyoruz. Özellikle mevcut yönetimin eksik ve yetersizliklerini görerek daha aktif, sorumlu olduğu yerlerde ekonomiyi canlandıracak, işleyişini hızlandıracak, rozet ve evrak takibi dışında gerçek vizyon ve misyonuna kavuşacak bir oda için yönetime talip olduk.”

Güzeluçar açıklamasında “Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasını yeni kadromuz ve yönetimimiz ile odayı amaç, vizyon ve misyonuna yönelik olarak gerektiği gibi yöneteceğimize ve sahipleneceğimize söz veriyoruz. Özellikle bölgenin ticaret, turizm, yer altı kaynakları ve diğer potansiyel varlıklarını odamızın faaliyet ve projeleri ile canlandıracağımıza yürekten inanıyoruz. Faaliyetler ve çalışmalar daha disiplinli, daha kurumsal ve daha profesyonel bir şekilde yürütülecek böylece çalışmaların amaçlarına uygun ve sonuç odaklı olması sağlanacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.