SON DAKİKA

Nemrut, muhteşem doğasıyla misafirlerini ağırlıyor

Bu haber 26 Haziran 2020 - 8:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyanın 2’nci Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü normalleşme süreci sonrası misafirlerini ağırlamaya başladı.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi’nde Mükemmeliyet Ödülü alan ve geçen yıl elle beslenen ayıları da olan Nemrut Krater Gölü’ne Türkiye’nin değişik illerinden ziyaretçiler akın ediyor.

Bitlis’e 13 kilomere uzaklıkta olan ve 2 bin 250 rakıma sahip sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası, kuş türleri ve biyoçeşitliliği, doğası ve muhteşem manzarası ile her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Nemrut bu yıl dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirlerinin normalleşme sürecine girmesiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hem nemrut’un muhteşem manzarasını görmek hem de insanların elle besledikleri ayıları görmeye gelenler var.

Kars’tan gelen misafirlerini Nemrut Krater Gölüne gezmeye getiren Esen Demir, Nemrut’un muhteşem görüntüsünü ve her şeyden önemlisi ayıları göstermek için geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Nemrut’a sürekli geliyorduk. Salgından sonrada normalleşmeyle birlikte kendimizi buralara attık. Şehir merkezinde gezmektense burada sosyal mesafeyi koruyarak gezmek daha iyi düşündük. Birde ayıları görmek için geldik. Şu an abim ayıları arıyor. Burada daha güvende olabileceğimize inandığımız için geldik. Aynı zamanda Kars’tan misafirlerimiz vardı onlarda görsün istedik. Onlarda özellikle buraya gelmek istediler. Muhteşem doğasına ve göle bayıldılar. Hatta misafirim burada 10 gün kamp yapacağını söyledi. Herkesi Nemrut Krater Gölü’ne davet ediyoruz. Gelip görsünler.”

mersin escort