SON DAKİKA

Mutki’de Boğa Yılanı görüldü

Bu haber 21 Nisan 2018 - 8:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Mutki ilçesine bağlı Ulaş köyünde 1 metrelik boğa yılanı görüldü. Sabah saatlerinde Ulaş Köyünün hayvanlarını otlatmak üzere yaylaya çıkarak çoban Oktay Birlik ile bölgede görev yapan Kıdemli Başçavuş Hakan Ertürk yaklaşık 1 metre uzunluğunda 10 santimetre kalınlığında bir boğa yılanı ile karşılaştı.

Hemen cep telefonunu ile boğa yılanını görüntüleyen Ertürk ve Birlik, çok korktuklarını, bu nedenle görüntü çekemediklerini ifade ettiler. Daha önce bu bölgede böylesine büyük bir yılan görmediğini belirten çoban Oktay Birlik, “Uzun yıllardır bu bölgede çobanlık yaparım. Yılanlar var. Ancak bu kadar büyüğünü ilk defa görüyorum” dedi.

Hayvanlara olan ilgisi nedeniyle doğada birçok hayvanı görüntüleyen Kıdemli Başçavuş Hakan Ertürk ise, bu tür yılanların zehirli olmadığını, ancak avını boğarak öldürdüklerini belirtti. Bu tür fotoğrafları bir sosyal medya üzerinden oluşturulan bir grupta paylaşarak bilgilendirme ve tartışma ortamı yaşadıklarını belirterek, “Yılanla ilgili bilgileri sosyal medya üzerinden aldık. Ancak bu bölgede bugüne kadar böylesi büyüklükte yılan görmemiştik. İlk gördüğümüzde çok korktuk. Yaklaşamadık. Ancak fotoğraflamakla yetindik. Yılan daha sonra yuvasına girerek gözden kayboldu” dedi.