SON DAKİKA

Mutki Kaymakamı Kılıç: “Dua etmek boynumuzun borcudur”

Bu haber 26 Ocak 2018 - 14:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Mutki ilçe Kaymakamı Mehmet Kılıç, önceki gün düzenlediği halk toplantısında TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Dua etmek boynumuzun borcudur” dedi.

Kaymakam Kılıç, Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda “Sadece camilerimizde değil, imamlarımız aracılığıyla evlerimizde de Kuran okumayı bilen kim varsa okusun. Dua etmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Kaymakam Kılıç şunları söyledi: “Afrin’e yapılan operasyon devletin bekası için önemli. Malumunuz ordumuz şu an Afrin’de operasyonlara devam ediyor. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.  Zeytin Dalı Harekatı çok önemli bir harekat. Devletimizin bütünlüğü ve bekası için çok önemli. Onun için dua etmek hepimizin boynunun borcu. Sadece camilerimizde değil, imamlarımız aracılığıyla evlerimizde de Kuran okumayı bilen kim varsa okusun. Hatta ihtiyaç varsa Kuran dağıtabiliriz.”

Kaymakam Kılıç, toplantıda Mutki’ye yapılacak yatırımları da anlattı. Kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı toplantı da 2018 yılında yapılacaklar masaya yatırıldı.

“YÜZME HAVUZU VE ÇİM SAHALAR İNŞA EDİLECEK”

Kaymakam Kılıç, Mutki ilçe merkezinde yapımı devam eden caminin tamamlanmak üzere olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “Mutki’de altyapı çalışmaları için de yer teslimi yapıldı. Okulların bahçesine 2-3 tane çim saha yapacağız. Ayrıca bir de yüzme havuzu projemiz var. Çarşı içi parke çalışması alt yapı çalışmaları biter bitmez başlayacak. Işıklandırmayı da yenileyeceğiz. Köylerimiz için de KÖYDES 2018 programı yavaş yavaş netleşiyor. Muhtarlarımız taleplerini iletsin. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 2018 yılı yatırım yılı olacak. Karla mücadele için tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Kapalı köy yolumuz yok. İlçe merkezinde taksi ve minibüs ihalesine çıktık ama çeşitli nedenlerden dolayı ihaleyi iptal ettik. Önümüzdeki günlerde tekrar ilana çıkacağız.”

Toplantı, kurum amirlerinin kendi bünyesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında vatandaşların sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi. (Haber: Elmas İçyer ÇİRİŞ)