SON DAKİKA

Muhammet Kendisine Uzanacak Yardım Elini Bekliyor

Bu haber 03 Nisan 2019 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Merkeze bağlı İçmeli köyünde oturan 7 çocuk babası Mirza Mehmet Nurdoğan engelli çocuğuna uzanacak yardım elini bekliyor. Arkadaşları gibi koşup, oynamak istediğini söyleyen minik Muhammet, “Annem beni okula kucağında götürüyor, o da çok üzülüyor” dedi.

Daha 7 aylıkken geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle yürüme kabiliyetini kaybeden Muhammet Nurdoğan ailesinin desteği ile okula gidip geliyor. Maddi durumu iyi olmayan babası Mirza Mehmet Nurdoğan ise Muhammet’in yürümesi için bugüne kadar elinden geleni yaptığını, ancak maddi durumunun buna yetmediğini ifade etti.

Oğlunun yürümesini ve bu konuda devlet büyüklerinden yardım beklediklerini söyleyen Baba Mirza Mehmet Nurdoğan, “Muhammet 7 aylıkken havale geçirdi. Bitlis Devlet Hastanesine götürdük. Van’a sevk ettiler bizi. Fakat orda bir sorun olmadığını Muhammet’in iyi olduğunu, eve götürmemizi söylediler.  Çocuk büyünce yürüyemediğini fark ettik. Durum böyle olunca Diyarbakır’a ve Ankara’ya götürdük.  Ankara’da 1 ay kaldık. Bir teşhis konulmadı. Maddi durumumuz daha fazla yetmediği için Muhammet’i alıp Bitlis’e gelmek zorunda kaldık. Çocuğuma tedavisi konusunda yardımcı olunmasını, yürümesini istiyorum.”diye konuştu.

“ALDIĞIM MAAŞ ÇOCUĞUMUN TEDAVİSİNE YETMİYOR”

Evde 9 nüfus olduklarını ve aldığı maaşın oğlunu tedavi ettirmeye yetmediğini belirten baba Nurdoğan, “Evde 9 nüfusuz. Bunlardan 5’i öğrenci ve aldığım maaş geçinmeme yetmiyor. Aldığım maaşla çocuğumu tedavi ettiremiyorum. Oğlumu daha iyi yerlerde, daha iyi hastanelere götürmeye durumum yeterli değil. En azından gerekli yerlere götürmek bizimde içimizi bir nebze olsun rahatlatabilirdi. Muhammet’in okula gidiş gelişinde ben ve annesi kucağımızda getirip, götürüyoruz. Okul şu an bize yakın olduğu için kucağımızda götürüp getirebiliyoruz. Fakat ilerde başka bir okula gittiği zaman bu şekilde yapmamız çok zor. Büyüdüğü zaman taşıma durumumuz daha zor olacak. Oğlum kendisi çok zekidir. Eğitimine devam etmesini istiyoruz. Tedavinin yapılması için devlet büyüklerimizden maddi ve manevi destek bekliyoruz. “ dedi.