SON DAKİKA

LİG ŞAMPİYONU OLAN TATVAN SATRANÇ KULÜBÜNE ÇİÇEKLİ KARŞILAMA

Bu haber 30 Temmuz 2019 - 9:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 17-28 Temmuz tarihleri arasında Konya’da düzenlenen 2018 – 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde mücadele eden Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü, lig şampiyonu oldu.İlçeye dönün kulüp oyuncuları, çiçeklerle karşılandı. Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde mücadele eden Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü, lig şampiyonu oldu. Birçok büyük kulübün mücadele ettiği ligde büyük başarıya imza atan Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü, ilçeye başarı gururu yaşattı.Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Satranç İlçe Temsilcisi Selahattin Bayav Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde zorlu rakiplerine karşı şampiyon olan Satranç Eğitimi Spor Kulübü’nü Yaşam AVM önünde çiçeklerle karşıladı.

Belediye Başkanı Geylani, Konya’da düzenlenen yarışmada Satranç Eğitimi Spor Kulübü’nün büyük başarı elde ettiğini belirterek,” Takım halinde büyük bir başarı elde eden tüm kulüp yöneticileri ve sporcularına teşekkür ediyorum. Kazandıkları şampiyonluk kupası Tatvan için büyük bir ödüldür. Bundan sonraki dönemlerde kendilerinden daha büyük başarılar bekliyoruz. Bu konuda Tatvan Belediyesi olarak her zaman yanlarında olacağımızı taahhüt ediyoruz. Yapacağımız çalışmalar ile satrancı Tatvan’da daha yaygın hale getireceğiz. Tekrardan bizlere bu gururu yaşatan Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Bu başarının her sene artarak devam etmesini diliyorum.”dedi.

Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü Sporcularından Yusuf Demir ise, kendilerini çiçeklerle karşılayan başkan Geylani ve beraberindekilere teşekkür ederek,”Bugün itibari ile memleketimize şampiyon olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Buradaki sporcular ve kulüp yöneticilerimiz bu ekibin bir parçası ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Teşekkürlerin en büyüğünü Tatvan Belediye Başkanımız Mehmet Emin Geylani’ye olduğunu bildirir, herkesin huzurunda takım adına kendisine teşekkür ederiz.”diye konuştu.