SON DAKİKA

Kütüphane Haftası

Bu haber 29 Mart 2018 - 10:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Mutki ilçesinde Kütüphane Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç, Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya Toplantı Salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, okumanın yaşı olmadığını söyledi.

Çocuklara ve gençlere okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:

“Her kütüphane bir hapishane kapatır. İstikbal göklerdedir. Bu sözü şöyle okumak gerekir, bir ağacı göğe yükselten kökleridir. Kökü olamayan ağaç odundur. Kütüphanelerimiz köklerimizdir. Öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktaran en önemli araç kütüphanelerdir. Kitaplar sayesinde kültür gelecek nesillere aktarılmaktadır. Ülke olarak ayakta duruyorsak geçmişimize ait önemli kültür birikimine sahip olan bir millet oluşumuzdandır. Özellikle son hükümetler döneminde güzel yatırımlar yapılarak güzel mekanlar açıldı. Biz de Mutki’de vatandaşımızın hizmetine bu kütüphaneyi açarak büyük bir eksikliği kapatmış olduk.”

Etkinlikte, en fazla kitap okuyanlar ödüllendirildi ve “İnsan Yüzlü Kitaplar, Kitap Yüzlü İnsanlar” konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Etkinliğe, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan, İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gencer, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.