SON DAKİKA

Kuruluş’tan, Kurtuluşa Gezi Programı

Bu haber 02 Nisan 2018 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından Bitlis’ten Çanakkale ve İstanbul’a gezi programı düzenlendi.

Bitlis Valiliği önünde düzenlenen uğurlama törenine Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ve Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar katıldı. Bitlis Valiliği önüne gelen 100 öğrenci ve 10 personel burada Vali ve beraberindekileri Türk Bayrakları ile karşıladı.

Vali İsmail Ustaoğlu, Valilik önüne gelen öğrencilere yaptığı konuşmasında, Kuruluş’tan Kurtuluşa gittiklerini ifade ederek, “Kuruluşu Bitlis’in Ahlat ilçesi olarak görüyoruz. Kurtuluş ise Çanakkale’dir” dedi.

Vali Ustaoğlu öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Emniyet Müdürlüğü olarak sizlere 5 günlük bir gezi programı düzenlemişler. Özellikle öğrencilik döneminde yapılan geziler, hafızalarımızda ayrı bir yer tutar. Hele İstanbul gibi dünya şehir olan İstanbul’a yapacağınız bu ziyaret orayı yaşamak, oradaki tarihi mekanları görmek, oranın havasını teneffüs etmek ayrı duyguları kendi dünyanızda barındırır.  İnşallah 3 gün boyunca dünya şehri İstanbul’un, tarih kitaplarında okuduğumuz şehrimizle ilgili çok güzel intibalar edineceksiniz. Ayrıca Çanakkale’ye yapacağınız 2 günlük gezinin de özellikle Kurtuluşun yeri dediğimiz, Kuruluştan, Kurtuluşa gidiyorsunuz. Kuruluşu biz Ahlat olarak görüyoruz. Kurtuluşu da Çanakkale olarak görüyoruz. Orada her birisi Türkiye’nin çeşitli yerlerinden yan yan yatan kahramanlarımızın mezarlarını orada ziyaret edeceksiniz. Oranın da sizin dimağınızda bırakacağı çok güzel mesajlar olacak.  İnşallah hayırlısıyla kazasız belasız gidip dönersiniz. Yolunuz açık olsun.”

Vali İsmail Ustaoğlu açıklamalarının ardından geziye katılacak ekiple birlikte Valilik önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra otobüslere binen 110 kişilik ekip önce Muş’a, oradan da uçakla İstanbul’a hareket edecekler. (Haber: Ceren KURTYE)